Home Co je dobré vědět?
 • Vyplouváte z přístavu Petrov, kde si v příjemném prostředí můžete dát něco dobrého k snědku i pití. Přístav se nachází na velmi výhodném místě a je svou polohou ideální k vyplutí i za zvýšeného stavu řeky Moravy (Baťův kanál má automatickou regulaci vodní hladiny).
 • I v případě zvýšeného průtoku Moravy lze z Petrova vyplout do slovenské Skalice přes přístav Sudoměřice či na druhou stranu přes Strážnici až po Vnorovy 1, kde Baťův kanál křižuje Moravu. Za normálního stavu hladiny řeky Moravy je Baťův kanál splavný po celé svojí délce až po Otrokovice.
 • Na loď si sebou vemte spacáky, polštáře a deky. Na lodi jsou matrace potažené hygienickou koženkou a ta je studená.
 • V lodi budete mít k dispozici kartušové topení, což oceníte hlavně po ránu, které může být na vodě někdy chladné. První kartuš je v ceně, další stojí 80 Kč.

 • Loď je vybavena kuchyňkou, kde najdete talíře, příbory, hrnky a skleničky na pití a hrnce na vaření. Je tam solnička a pepřenka. Na každé lodi je užitková voda pro kuchyňku (70 - 200 litrů dle lodi). Užitkovou vodu je možno doplnit skoro v každém přístavu. Pitnou vodu si vemte sebou, v průběhu plavby jde doplnit spolu s nákupy. Obce jsou všude blízko Baťáku.

 • Doporučujeme nebrát si sebou potraviny s krátkou dobou spotřeby z důvodu omezené živostnosti baterií na lodi (jako ve vozidle).

 • Loď bude připravená, natankovaná jak palivem tak užitkovou vodou, stačí jen vyplout.

 • Před řízením našich lodí budete odborně proškoleni, seznámíte se s ovládáním lodi, jejím kotvením a ukážeme Vám jak se proplouvá plavební komora.
 • Z kauce (4.500 Kč) jsou hrazeny případné škody na lodích (neřešíme drobné škrábance, ale např. rozbitá okna, potrhané matrace, poškozená vrtule atd.) Dále jsou z kauce jsou hrazeny i pohonné hmoty (někdo projede za týden 15 l a zažije krásnou odpočinkovou dovolenou, při motoru na volnoběh a někdo i 50 l a nevidí z okolí kanálu skoro nic). Záleží na Vás. Doporučujeme první variantu s tím, že Vám poradíme památky a zajímavosti či atrakce v okolí Baťova kanálu - Tipy na výlety
 • V přístavech se neplatí žádný poplatek za kotvení lodi, pokud se v přístavu nezdržíte déle jak 24 hodin. Někteří provozovatelé přístavů po Vás můžou chtít poplatek za stání lodi (bohužel to neovlivníme). Něco jiného jsou kotviště soukromá a pro koncesovanou přepravu, ale ty jsou označeny. Vy budete mít v lodi kolíky na samostatné ukotvení.
 • Dostanete od nás návod k ovládání lodi, spolu se zvukovými signály (to baví hlavně děti) a mapu Baťova kanálu a nejbližšího okolí

 • Můžete využít ochutnávku vín jednotlivých vinařství (degustaci popř. prohlídku sklepu si prosím domluvte přímo s vinařstvím)
Petrov Miroslav Svoboda http://www.vinarstvisvoboda.cz
Petrov Miloslav Hartman http://sklepypetrov.webnode.cz/kontakt/
Petrov Ing.Petr Klásek http://www.vinarstviklasek.cz/kontakt.html
Strážnice Vinařství Žerotín http://www.zerotinas.cz/kontakt/
Strážnice Vinařsví Vitis http://www.vino-vitis.cz/kontakt-vino-vitis.html
Strážnice Zámecké sklepy http://www.vinova.cz/kontakt/kontakt.php

 

Připravte se na spousty zážitků a nečekaných dobrodružství. (lodě prostě nebrzdí, ale jen zpomalují).

 

 

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner